poniedziałek, 2 marca 2015

Sukces Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015

Niemal 300 nauczycieli i edukatorów uczestniczyło w Warszawie w dwudniowym, niecodziennym spotkaniu praktyków edukacji wczesnoszkolnej: "Inspiracjach Wczesnoszkolnych 2015". Przez sobotę i niedzielę (28.02-1.03.2015) uczyli się od siebie nawzajem, wymieniali doświadczeniami, pokazywali fragmenty lekcji (nagrane na wideo lub wmontowane w przygotowane prezentacje i „prezitacje"). Dyskutowali o tym, jak nauczanie w klasach I-III uczynić ciekawszym i bardziej angażującym dla uczniów, jak podnosić wartość dydaktyczną i jakość nauczania oraz wykorzystywać różnorodne narzędzia dydaktyczne, technologie oraz zasoby internetu, aby kształcić kompetencje społeczne i cyfrowe dzieci.Przygotowując jako pomysłodawca i organizator to wydarzenie starałem się tak je przygotować, aby uwzględnić szerokie potrzeby edukatorów zajmujących się wczesnym etapem kształcenia. Chciałem w jak największym stopniu skupić się na codziennej praktyce edukacyjnej, a nie na teorii nauczania. Dzięki współpracy z nauczycielami z grupy Superbelfrzy RP – partnera merytorycznego konferencji, udało się zaprosić osoby, które są więcej niż doświadczonymi pedagogami – są poszukiwaczami edukacyjnych przygód i eksperymentów dydaktycznych, także z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, czyli TIK.
Od jakości edukacji w klasach I-III zależy bardzo dużo. Wczesny etap kształcenia wyposaża uczniów w podstawowy bagaż umiejętności i postaw, które będą rozwijane w następnych latach. Pierwsze lata szkoły mogą okazać się kluczowe dla rozwoju dziecka i tego, w jaki sposób będzie uczyć się i funkcjonować w społeczności szkolnej. Do tej pory brakowało takiego wydarzenia edukacyjnego, które pozwalałoby się spotkać społeczności nauczycieli wczesnoszkolnej i wymienić wiedzą i doświadczeniami. Cieszę się, że udało się zrealizować taki pomysł. Oto kilka zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia, które udało mi się wprowadzić w życie:"Inspiracje Wczesnoszkolne" is the largest educational conference in Poland for the school early learning teachers. Nearly 300 teachers from Poland participated in a dynamic conference in Warsaw, February 28 - March 1, 2015. It was the first such event in Poland, an occassion for exchange of knowledge and experience on how to improve the quality of learning at K0-K3 stages. 

***

Organizatorzy Inspiracji Wczesnoszkolnych 2015: portal o nowoczesnej edukacji Edunews.pl, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy THINK! oraz firma Think Global. Partner merytoryczny konferencji - grupa Superbelfrzy RP.

Partner strategiczny konferencji - projekt Mistrzowie Kodowania firmy Samsung Electronics Polska.

Partnerzy instytucjonalni - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Partnerzy biznesowi: Learnetic SA oraz strefa nowoczesnej edukacji Edustore.eu.

Partnerzy medialni: TOK FM oraz Głos Nauczycielski.

Więcej informacji o konferencji: http://www.edunews.pl/inspiracje-wczesnoszkolne-2015 + zapis wideo wystąpień.

Kanał zdjęciowy: https://www.flickr.com/photos/edunews/.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz