środa, 5 listopada 2014

O mobilnej edukacji w Katowicach

Uczenie (się) z wykorzystaniem urządzeń mobilnych jest jednym z najważniejszych trendów w edukacji. Z drugiej strony poziom świadomości nauczycieli i uczniów w zakresie edukacyjnego potencjału tych urządzeń jest bardzo niski. Dziś w Katowicach, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM, prowadziłem – prosto z mojego smartfona - ponad półtorej godzinną sesję – prezentację możliwych zastosowań nowoczesnych telefonów i tabletów w zakresie mobilnej edukacji.
Jeszcze nigdy w edukacji tak wielu nie mogło zrobić tak wiele dzięki tak niewielkim urządzeniom - Marcin Polak
Moje wystąpienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza – wprowadzająca – zwracała uwagę na korzyści z wykorzystania mobilnych technologii w szkołach, ale i bariery istniejące w szkołach. W drugiej – bardziej warsztatowej – zaprezentowałem kilkanaście aplikacji, które mogą znaleźć się w każdym urządzeniu z systemem Android czy iOS.


***

Mobile devices are gates for a dynamic, colourful and fruitful education in the classroom and out of the school too. The potential of mobile technologies seems to be still not discovered by teachers and directors. On the other hand I can say, changing a bit words of Winston Churchill, that never (in education) was so much owed by so many (educators) to so little devices. Do you agree?  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz